Zakłady bukmacherskie

Jak grać u bukmachera, żeby nie przegrać wszystkiego?

Jak grać u bukmachera, żeby nie przegrać wszystkiego?

Wiele osób kojarzy granie u bukmachera jako sposób na szybki zarobek. Wydaje się im bowiem, że znają się na sporcie, ponieważ oglądają wszystkie mecze swojej ulubionej drużyny i czytają artykuły o sporcie. To jednak niestety tylko przekonanie danej osoby. Granie u bukmachera wymaga bowiem rozbudowanej wiedzy o danej dziedzinie sportu, ale także dyscypliny i zdrowego rozsądku, ponieważ bez tego gra u bukmachera to prosta droga do utraty oszczędności. Jak grać, by nie stracić wszystkiego?

Wybierz jedną dziedzinę i ligę

Ktoś, kto zna się trochę na wszystkim, nie zna się na niczym dobrze. Tak jest też w przypadku zakładów bukmacherskich. Obstawiając różne dziedziny sportu lub różne ligi nigdy nie mamy pełnej wiedzy na ich temat, a to jest prostą drogą do błędnych wniosków, a co za tym idzie do utraty pieniędzy. Zaczynając przygodę z bukmacherem, warto wybrać jedną dziedzinę sportu, a najlepiej nawet ligę i dokładnie śledzić wszystkie spotkania i informacje jej dotyczące. To pozwoli Ci lepiej poznać zależności, zrozumieć przyczyny wyników, a co za tym idzie lepiej obstawiać.

Ustal budżet i się go trzymaj

Równie istotne są środki, za które grasz. Nigdy nie obstawiaj za całe swoje oszczędności! Najlepszym rozwiązaniem jest ustalenie pewnej kwoty, którą każdego miesiąca chcesz przeznaczyć na grę. Niezależnie czy jest to 100 czy 10000 złotych musisz pamiętać, że możesz stracić te pieniądze. Dobierz więc kwotę, której strata nie będzie Cię bolała i nie spowoduje, że negatywnie wpłynie na inne aspekty twojego życia. To pozwoli Ci grać bez ciągłego myślenia o tym, że musisz wygrać i uwolni od stresu z tym związanego.

Stwórz system gry

Gdy już ustalisz budżet, powinieneś określić sposób i stawkę, za jaką będziesz grać. Stawka pojedynczego zakładu powinna być niewielkim procentem całego budżetu i być stała. Dobrym rozwiązaniem będzie na przykład 2 lub 5% stanu początkowego budżetu. Jeśli zaś chodzi o rodzaj zdarzeń, które będziesz obstawiać to na początek warto zdecydować się na obstawianie pojedynczych spotkań. Dzięki temu kupon będzie zależał wyłącznie od tego jednego spotkania. Gdy już osiągniesz pewien poziom wiedzy i zauważysz, że twoje przewidywania są poprawne, możesz zdecydować się na kupony ako (ze skumulowanym kursem zdarzeń na kuponie), na których będzie kilka zdarzeń. Wydarzenia na takich kuponach należy jednak dobierać w przemyślany sposób na podstawie swojej wiedzy, a nie kluczem największych wygranych. Lepiej bowiem wygrywać regularnie mniejsze kwoty niż raz na jakiś czas duże.

Nigdy nie próbuj odkuć porażki

Każdy wie, że porażki bolą. Wiele osób chce się wtedy jak najszybciej odkuć i obstawić następny kupon na tzw. pewniaka, by odzyskać stracone pieniądze. To jednak bardzo często droga do przegrania większych kwot. Stres i złość nie są bowiem dobrymi doradcami w przypadku grania u bukmachera. Gdy przegrasz dużą kwotę i będziesz chciał szybko odrobić stratę, odpuść sobie na chwilę granie i oczyść sobie głowę. Zakłady nie uciekną, a warto do nich podchodzić z chłodną głową.

Te kilka zasad są podstawą gry u bukmachera, które sprawią, że nie stracisz wszystkich swoich pieniędzy. Gra u bukmachera powinna być bowiem hobby, przyjemnością i delikatnym dreszczykiem emocji w codziennym życiu, a nie przyczyną problemów rodzinnych lub zdrowotnych.