Zakłady bukmacherskie

Czy opłaca się obstawiać biegaczy?

Czy opłaca się obstawiać biegaczy?

Z pewnością warto obstawiać biegaczy będących w życiowej formie. Sport jest nieprzewidywalny, jednakże w tej dyscyplinie nie dochodzi zbyt często do sensacji, jednak warto zwrócić uwagę na kilka kwestii, które postaram się tutaj opisać. Od lat w biegach długodystansowych przodują Kenijczycy, W mieście Iten, posiadają specjalny ośrodek sportowy, skąd wywodzą się medaliści igrzysk olimpijskich, mistrzowie i rekordziści świata.

Warto wspomnieć o jednej rzeczy, w biegach długodystansowych Afrykanie są faworytami, tylko wtedy kiedy pogoda jest dla nich sprzyjająca. W sytuacjach, gdy podczas biegu temperatura wynosi powyżej 30 stopni Celsjusza, można w zasadzie w ciemno zaznaczać na kuponach triumf Afrykanów. Zdarza się jednak, że prognozowana pogoda w dniu startu jest deszczowa, zapowiadany jest gwałtowny, porywisty wiatr oraz synoptycy mówią o opadach deszczu. Biegacze z Afryki nie są przystosowani do takich warunków meteorologicznych, wtedy warto postawić na Europejczyków. Obstawianie biegów wymaga pewnego znawstwa, zwłaszcza tych na krótkie dystanse. O ile stawiając na piłkę nożną, czy siatkówkę mamy czas by prześledzić mecz, postawić zakład na żywo, w biegach na 100 i 200 metrów tego czasu nie mamy.

Typerzy obstawiający biegi krótkodystansowe, przed zawodami muszą mieć zestaw informacji, wiedzieć który zawodnik ma jakieś dolegliwości zdrowotne, który źle przespał noc. Gracz może obstawić czy dany biegacz znajdzie się w trójce zawodów. Gracz powinien zwracać uwagę czy dla danego zawodnika, zawody nie stanowią pierwszych po odbytej kontuzji, warto zwracać uwagę na rangę imprezy. Pieniądze przemawiają do zawodników, właśnie dla nich podejmują codzienny wysiłek, by być coraz lepszymi, zatem czołowi biegacze nie będą nadwerężać zdrowia podczas zawodów o niskim prestiżu. Obstawianie biegaczy jest opłacalne, jednak wymaga od typera pewnego wysiłku, gdyż musi on przed postawieniem:

1) sprawdzić pogodę na dzień zawodów, przeanalizować na podstawie wcześniejszych biegów, który z zawodników odnajduje się najlepiej w deszczu, a który, gdy jest gorąco;

2) sprawdzić historię kontuzji poszczególnych biegaczy, wielu zawodników udziela się w mediach społecznościowych, skąd możemy zaczerpnąć te istotne informacje;

3) prześledzić bardzo dokładnie poprzednie biegi zawodników startujących w stawce zawodów;

Musimy dodać jeszcze jedną uwagę, pomimo najlepiej przeprowadzonej analizy możemy przegrać postawione pieniądze, dlatego należy grać z umiarem i wykazywać się należytą pokorą podczas obstawiania. Ze stawianiem na biegaczy jest trochę podobna sytuacja jak wtedy gdy typujemy skoczków narciarskich. Dany zawodnik może być w życiowej formie, warunki w dniu zawodów mogą mu sprzyjać, lecz wystarczy, że wykaże się nieuwagą, podobnie jak skoczek otrzyma zbyt mocny albo słaby podmuch wiatru tak biegacz skaleczy się w kostkę i pogrzebie swe medalowe szanse. Zawody biegowe w Afryce wiążą się z ryzykiem doznania choroby tropikalnej np. malarii, która też dotyka zawodników stamtąd. Kolejną sprawą jest, ryzyko wykrycia dopingu u zawodnika, na którego stawiamy. Reasumując, warto obstawiać biegaczy, róbmy to jednak z głową.