W ostatni dzień września 2017 roku odbył się IV Drużynowy Rajd Rowerowy – „Roweruj z nami” dla mieszkańców miasta i gminy Janikowo. Celem rajdu była popularyzacja aktywnego i zdrowego wypoczynku. Trasa rajdu wynosząca około 50 km, prowadziła przez niezwykle malownicze tereny, z Janikowa przez Radłowo, Piechcin, Wojdal, Tuczno, Kościelec i Gorzany. W rajdzie uczestniczyło 19 drużyn dwu i trzyosobowych. Podczas trasy należało przejechać przez sześć punktów kontrolnych, które uczestnicy musieli sfotografować.                                                           

Na uznanie zasługuje drużyna seniorów, która zajęła III miejsce, a średnia wieku zawodników wynosiła 68 lat.

Zakończenie rajdu odbyło się na terenie Środowiskowego Domu Samopomocy w Janikowie, gdzie wręczono nagrody za czołowe miejsca. Każdy uczestnik rajdu otrzymał pamiątkowy medal oraz sportowe gadżety.

Na wszystkich uczestników czekał poczęstunek: chleb ze smalcem i ogórkiem, kiełbasa z grilla, ciasto oraz napoje. Imprezę można zaliczyć do udanych, dopisała pogoda, panowała fantastyczna atmosfera, wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni i zapowiedzieli swój udział w następnym rajdzie. Organizatorzy: ŚDS, OSiR i Stowarzyszenie JANIKOWO NA SPORTOWO, składają podziękowania sponsorom: Radzie Miejskiej w Janikowie, Piastowskiemu Bankowi Spółdzielczemu w Janikowie, Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Podziękowania należą się również Policji i osobom, które pomogły w zabezpieczeniu trasy rajdu.

DRR 2017 – wyniki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.