W sobotę 24 czerwca 2017 roku odbył się VII Rodzinny Rajd Rowerowy dla mieszkańców miasta i gminy Janikowo. Celem rajdu jest propagowanie zdrowego stylu życia oraz aktywnego wypoczynku w gronie rodzinnym. Trasa rajdu, która wynosiła 26 km, przebiegała przez Janikowo i okoliczne miejscowości. W rajdzie uczestniczyło 88 osób. Najmłodsi uczestnicy, kilkuletni cykliści, jechali w fotelikach rowerowych ze swoimi rodzicami, w wypadzie brali również udział uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjaliści a także podopieczni ŚDS w Janikowie oraz seniorzy. W tym roku dodatkową atrakcją rajdu była wizyta w Instytucie Zootechniki w Kołudzie Wielkiej, gdzie hodowane są m. in. słynne na całą Polskę gęsi-Białe Kołudzkie. Dyrektor Zakładu Doświadczalnego i uczestnik rajdu –  pan Eugeniusz Kłopotek – opowiedział o działalności Instytutu
i hodowli zwierząt. Dzięki Jego uprzejmości i gościnności uczestnicy rajdu odpoczęli na pięknymi zadbanym terenie Zakładu oraz skorzystali z pysznego poczęstunku w postaci bigosu, żurku,serów owczych, ciasta i napojów. Zakończenie rajdu odbyło się na terenie Środowiskowego Domu Samopomocy  w Janikowie, gdzie wręczono wszystkim pamiątkowe kubki.
Na uczestników czekała kiełbasa z grilla oraz napoje. Imprezę można zaliczyć do udanych, dopisała pogoda, panowała fantastyczna atmosfera, wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni. Rodzinny Rajd Rowerowy cieszy się coraz większą popularnością. Organizatorzy: ŚDS, Stowarzyszenie Janikowo na sportowo, UMiG  w Janikowie i Profilaktyka Uzależnień, składają podziękowania wszystkim sponsorom, którzy przyczynili się do organizacji tak udanej imprezy oraz Policji, która pomogła w zabezpieczeniu trasy rajdu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.