W sobotę 19 września 2015 roku odbył się II Drużynowy Rajd Rowerowy –
„ROWERUJ z NAMI”
dla mieszkańców miasta i gminy Janikowo. Celem rajdu
jest popularyzacja aktywnego i zdrowego wypoczynku. 50-kilometrowa trasa rajdu przebiegała przez miejscowości: Pakość, Wierzejewice, Broniewice, Kołodziejewo, Dębinę, Głogówiec, Strzelce, Rzadkwin, Ciechrz, Góry, Kołudę Wielką, Sielec, Janikowo. W rajdzie uczestniczyło 14 drużyn. Najmłodsi uczestnicy mieli po 13 lat, najstarszy uczestnik
to 75-latek. Podczas trasy należało przejechać przez cztery punkty kontrolne, które były oznaczone na mapie rajdu. Wszyscy szczęśliwie ukończyli rajd i dotarli do mety. Zakończenie  odbyło się na terenie Środowiskowego Domu Samopomocy w Janikowie, gdzie wręczono nagrody za czołowe miejsca. Każdy uczestnik rajdu otrzymał pamiątkową statuetkę, koszulkę
oraz rowerowe gadżety. Na wszystkich uczestników czekała kiełbasa
z grilla oraz ciasto domowego wypieku.

Podczas rajdu odbyło się również znakowanie rowerów zorganizowane przez Policję Komisariatu w Janikowie. Tak jak w ubiegłym roku impreza udała się doskonale, dopisała pogoda, a atmosfera wśród uczestników była iście rodzinna.

Organizatorzy: Środowiskowy Dom Samopomocy, Urząd Gminy i Miasta Janikowo, OSiR
oraz Stowarzyszenie JANIKOWO NA SPORTOWO, składają podziękowania wszystkim sponsorom oraz Policji i osobom, które pomogły w zabezpieczeniu trasy rajdu.

Stowarzyszenie JANIKOWO NA SPORTOWO szczególne podziękowania składa Zakładowi Doświadczalnemu w Kołudzie Wielkiej za ufundowanie nagród specjalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.